ISIC

Školní rok 2023/2024

Naše škola umožňuje svým studentům si zařídit mezinárodní studentský průkaz ISIC. Tento průkaz je především identifikačním dokladem, který potvrzuje studium na naší škole, ale rovněž funguje jako mezinárodně uznávaný doklad studenta, akceptovaný ve 130 zemích světa (včetně všech členských zemí EU), a také jako karta využitelná pro zhruba 2 000 různých slev a výhod v ČR. ISIC je také neocenitelnou pomůckou při cestování – v zahraničí bude ISIC uznán na více než 125 tisících místech.

Veškeré slevy díky ISIC kartě najdete na http://www.isic.cz/slevy/.

Školní ISIC si není nutné každý rok pořizovat znovu – vydaný průkaz zůstavá po dobu celého studia na škole a stačí si jej pouze každý nýsledující rok prodloužit. Při ztrátě karty lze vyřídit duplikát u vydavatele karet na škole.

ISIC karta může také sloužit k identifikaci do školního docházkového systému, pro stravování a ke kopírování na tiskárně. Lze použít místo čipu nebo také souběžně (pokud byste zapomněli čip, lze si pípat ISIC kartou a naopak).

Za hlavní a primární zobrazení průkazu se nově považuje digitální zobrazení průkazu v mobilní aplikaci. Aplikaci ALIVE APP lze stáhnout na Google Play a App Store.

Prokázání slevy na dopravném

Od 01.04.2022 lze jako jeden z několika možných identifikačních dokladů/formulářů uplatnit ISIC kartu pro 50% slevu na jízdném a dopravě. Více informací naleznete na https://content.idsjmk.cz/cenik/Cenik.pdf.

AKTIVACI slevy na jízdném lze také provádět samostatně na https://www.brnoid.cz/cs/.

STUDENTI 15 AŽ 18 LET

V RÁMCI BRNA

• Prokázání slevy: průkazka IDS JMK, platná ISIC karta nebo platný občanský průkaz
  • Platnost slevy: školní rok od 01.09.20xx do 31.08.20xx+1

BRNO + OKOLÍ (MIMOBRNĚNŠTÍ)

STUDENTI 18 AŽ 26 LET

Validační známka má oficiální platnost 9/20xx až 12/20xx+1 mimo DPMB, platnost pro DPMB je 9/20xx až 6/20xx+1 nebo 8/20xx+1 podle dojíždějícího!!!

V RÁMCI BRNA

• Prokázání slevy: průkazka IDS JMK, platná ISIC karta
  • Platnost slevy: školní rok od 01.09.20xx do 31.08.20xx+1

BRNO + OKOLÍ (MIMOBRNĚNŠTÍ)

• Prokázání slevy: průkazka IDS JMK, platná ISIC karta nebo platný žákovský průkaz
  • Platnost slevy: školní rok od 01.09.20xx do 30.06.20xx+1

Kdo během školního roku nabyde věku 18 let, tak po něm bude dopravní podnik požadovat ISIC/prodlouženou validační známku pro uplatnění slevy, tak tuto situaci nepodceňujte!

Objednávací/Výdejní hodiny platné do 15.12.2023 pro 1. až 4. ročníky SPŠ + 1. až 3. ročníky VOŠ

Den Místnost Hodina

čtvrtek 14.12.

pátek 15.12.

ISIC karta

Pro pořízení ISIC karty je potřeba:

1. Vyplnit papírovou žádost o novou ISIC kartu (*.pdf, 58 kB). Pro 1. ročníky bude vydána třídním učitelem v září na třídnické hodině, později nebo vyšší ročníky si ji mohou vyzvednout u vydavatele na škole. Pokud je zájemce mladší 15 let, tak je potřeba podpis zákonného zástupce.
  2. Nejlépe poslat elektronickou fotografii vydavateli na školní email lukas.rysavy@sokolska.cz nebo edupage. Fotografie budou pravděpodobně brány ze systému edupage z hromadného focení, případně bude odeslána fotografie, na které musí být vidět jasně obličej (vyfotit ve stylu „na občanský průkaz“ nebo se vyfotit mobilním telefonem proti bílé či jiné světlé jednobarevné zdi za dostatečného světla, bez stínů a tmavých míst). Kvalita skenované fotografie musí být minimálně 300 DPI. Název souboru bude ve tvaru Prijmeni_Jmeno_Trida. První ročníky se budou možná fotit hromadně na začátku školního roku do edupage, případně osobně zařídí vydavatel!
  3. Zaplatit 350 Kč za prvotní pořízení průkazu u vydavatele karet. V případě 1. ročníků buď zařizuje dobrovolně třídní učitel nebo nebo určená osoba třídy v uvedené termíny výše. Ideálně však pověřená osoba (předseda/pokladník), který přinese finanční obnos a žádosti za všechny zájemce ve třídě.

Platnost nové ISIC karty je od září 2023 do konce měsíce prosinec 2024. Výběr žádostí, fotografií a hotovosti bude probíhat ve výše uvedené termíny v tabulkách. Poté bude provedena hromadná objednávka ISIC karet. O jejím doručení budete informování na základě komunikace ve školním systému EduPage a třídním učitelem 1. ročníku. Vyšší ročníky jsou řešeny individuálně a informovány výhradně přes školní systém EduPage.

Informace o ISIC kartě najde na http://www.isic.cz/prukazy/prukaz-isic/.

Validační známka

Pro pořízení validační známky (prodloužení platnosti ISIC karty) je potřeba:

1. Prokázat se ISIC kartou u vydavatele.
  2. Zaplatit 250 Kč za nálepku na průkaz.

Platnost validační známky je od září 2023 do konce měsíce prosinec 2024. Výběr hotovosti bude probíhat ve výše uvedených termínech v tabulce. Od září 2024 bude zaveden komisní prodej, kdy bude předem objednáno určitý počet známek, které lze ihned nalepit a aktivovat v systému ten den.

Duplikát ISIC karty

Duplikát se vyřizuje v případě:

• selháním čipu nezničené karty během roku (posoudí vydavatel) a posláním nefunkční karty výrobci a cena je 0 Kč,
  • ztráty nebo zničení karty a cena činí 100 Kč,
  • poskytnutí špatných údajů a její změna stojí 50 Kč,
  • nefunkčního čipu, kdy se ISIC karta posílá zpět výrobci, který zdarma vyrobí a odešle kartu novou.

Vydavatel ISIC karet a validačních známek

V případě nejasností nebo poskytnutí podrobnějších informací se obracejte na vydavatele Ing. Lukáš Ryšavý, kabinet 221.