Naši studenti kovorytectví prezentovali na Japonských dnech v Ostravě

Osm talentovaných studentů naší školy, 3. ročníku oboru Výtvarné zpracování kovů a drahých kamenů se zúčastnilo festivalu tradiční japonské kultury a popkultury s názvem Japonské dny, který se konal 20. a 21.10.2023 v Ostravě. Studenti odprezentovali odborné i laické veřejnosti své výrobky – tradiční plastickou rytinu obidome, což je japonská ozdoba na kimono, které realizovali pod vedením našeho pedagoga a kovorytce Miroslava Makovičky, ten během své velmi úspěšné kariéry vyráběl zakázky pro klienty po celém světě. Jejich řemeslně-výtvarná díla byla přijata s ohlasem, rukou si s nimi přišel potřást dokonce sám japonský velvyslanec. Znovu budou jejich práce k vidění na festivalu v Praze, kterou pořádá Česko-japonská společnost.

nahoru