Přepnout na navigaci

Beseda s Daliborem Hájkem

Nové sportovní aktivity na Sokolské

Poslední vánoční sportovní den mě donutil (po několika podnětech od studentů) k zamyšlení, zda bych pro jejich sportovní a osobnostní růst mohl něco udělat.

Mohl. Většina podnětů byla od skupiny studentů, kteří rádi sportují, hlavně posilují nebo mají posilovnu jako doplněk k "hlavnímu sportu". Zaručených informací jak cvičit, posilovat, jíst, co "sypat" je plný internet a sociální sítě také nezaostávají. Problém je, jak poznat, která informace je ta pravá, zaručená, když jsou mnohdy protichůdné.

Tedy řešení: neztrácejme čas s "odborníky", pojďme přímo ke KOVÁŘI. Myslím, že mistr světa v kulturistice (Baku 2010) a vítěz prestižní soutěže Arnold Amateur 2012, pan Dalibor Hájek, je ten pravý.

Ukázalo se, že to byla správná volba. Nešťastný termín, pátek 15.03.2019 ve 14:00, přivedl do přednáškové místnosti 216 jen opravdové fandy a skutečné bouchače. Což ostatně potvrdil průběh besedy.

Po krátkém představení Dalibora Hájka a promítnutí motivačního videa jsme rozjeli besedu přečtením tří otázek od studentů z Instagramového účtu školy a jejich zodpovězením. Potom již přítomným nedělalo problém navázat vlastními dotazy, na které Dalibor odpovídal věcně a často i přidal názor a informace, které s dotazy souvisely. Celkem se této besedy zúčastnilo asi 40 studentů, včetně jedné slečny a našeho absolventa, který si dokonce vzal dovolenou, aby se mohl zúčastnit. Kolem 16. hodiny byla beseda ukončena posledním dotazem a došlo na "srovnávačky" a focení s mistrem.

Na besedě byla též vyhlášena soutěž "Silák školy", jejíž první kolo proběhne poslední březnový týden ve školní posilovně a druhé kolo se bude konat pod patronací Dalibora Hájka v posilovně Hulk Gym na přelomu května a června.

V současné době je přihlášeno 18 studentů. Do pondělí 25.03.2019 máte možnost se ještě přihlásit. Chtěl bych touto cestou ještě jednou poděkovat panu Daliboru Hájkovi za besedu a dále Tomáši Lískovcovi za pomoc při organizaci obou akcí.

Tak nashle u činek!

Ing. Jiří Slavíček

nahoru