Přepnout na navigaci

Vzdělávací zájezd Německo 2014

Když jsme v letošním roce začali plánovat v rámci cyklu Poznáváním minulosti k současnosti dvoudenní vzdělávací zájezd do Německa, netušili jsme, že žáky neodradí ani vyšší cena, ani dlouhá cesta. I v dnešním světě virtuálních a počítačových možností vidět vše bez nutnosti fyzické přítomnosti stále existuje touha spatřit vše na vlastní oči, sáhnout si na historii i současnost. 

Vždyť kde jinde můžeme reflektovat stopy druhé světové války, poválečného uspořádání a přímých důkazů rozdílů mezi bývalým Východem a Západem než-li v Německu? Během dvoudenního pobytu (24.04.–25.04.2014) jsme navštívili Berlín, bývalý koncentrační tábor Sachsenhausen a Drážďany. V Berlíně jsme toho viděli hodně – Brandenburskou bránu, Alexanderplatz, památník holocaustu Mahnmal, Braniborskou bránu a Berlínskou zeď. Navštívili jsme jednu z největších sbírek starožitností v Evropě – Pergamonské muzeum. Nezapomenutelným zážitkem byla jistě prohlídka prosklené kupple na budově bývalého Reichstagu – dnes sídla německého parlamentu. Při prohlídce bývalého koncentračního tábora Sachsenhausenu jsme si uvědomili nejen hrůzy nacismu, ale i obrovské nebezpečí tzv. revize historie ze strany neonacistického hnutí. Drážďany nás překvapily cennými historickými památkami, zahradami i parky. Navštívili jsme obrazárnu Zwinger a obdivovali jsme nádhernou budovu Semperovy opery. Obrovské díky patří nejen našim vnímavým a milým studentům, ale i pedagogickému doprovodu.

Těšíme se na další zájezd v příštím školním roce!

Mgr. Renáta Kadlová

 

Z ohlasů žáků

Na poznávacím výletě do Německa mě nejvíce fascinoval Berlín. Bylo zde k vidění mnoho zajímavých budov, úžasné prostředí, funkční infrastruktura a příjemná atmosféra. Různé moderní architektonické styly spolu tvoří dohromady unikátní a nádherné velkoměsto.

student 3. ročníku

Poznávací zájezd do Německa se mi velmi líbil. Byl zajímavý, poučný a užil jsem si spoustu legrace s přáteli. Velice mě zaujala návštěva Pergamonu, kde jsme viděli překrásné exponáty z mého oblíbeného období, starověkého Řecka a Říma.

student 2. ročníku

Zájezd mě velmi překvapil. Berlín je město, které se pořád rozrůstá. Nečekal jsem, že z toho budu mít tak veliký zážitek. Koncentrační tábor Sachsenhausen byl neskutečně obrovský oproti Terezínu. Galerie v Drážďanech byla nádherná. Chtěl bych poděkovat všem lidem, kteří se o tento zájezd zasloužili. Už teď se těším na další výlet.

student 1. ročníku

nahoru