Přepnout na navigaci

Vzdělávací zájezd Polsko 2016

V rámci tematiky holocaustu se 54 žáků naší školy vydalo 28.04.‒29.04.2016 na poznávací zájezd do Polska. Navštívili jsme koncentrační a vyhlazovací tábor Osvětim. Je zde stále mnoho důkazů o hrůzách genocidy židovského obyvatelstva a počty obětí holocaustu právě v tomto táboře varují. Dalším místem našeho zájezdu byl solný důl Wieliczka, který nás svou rozlehlostí, nádherou soch a komor ze soli ohromil. V Krakowě jsme navštívili Muzeum a továrnu Oskara Schindlera. Pozůstatky krakovského gheta a majestátný Wawel nám připomněly kus historie i národní hrdosti Poláků.

Mgr. Renáta Kadlová

 

Ohlasy žáků

Zájezd se mi velice líbil. Super průvodce, ubytování a autobus. Mám špatný pocit z toho, že německý národ provedl takovou genocidu. Nedovedu si představit podmínky, ve kterých mohli vězni žít. Zájezd byl velmi naučný a dobře zorganizovaný. Rád bych jel na další.

David Foller, S1E

 

Osvětim mě velmi zaujala, průvodci byli vynikající, ať už v Osvětimi nebo solném dole ve Věličce nebo v Krakově. Rozhodně bych uvítal další zájezdy a doufám, že příští rok pojedu znova.

David Sehnal, S1E

 

Návštěva Polska byla úžasná. První den se nesl ve vážnějším duchu návštěvy koncentračního tábora Osvětim. Prohlídka je nezapomenutelný zážitek. Po noci v luxusním hotelu jsme se vydali do starého solného dolu. Mně nejúchvatnější přišla podzemní kaple ze soli.

Martin Mikšík, L1A

 

Osvětim - uvědomil jsem si, jaké to ve skutečnosti bylo. Podle mého názoru, i když se to někomu líbit nemusí, tak by měl každý znát pravdu, čeho všeho jsou lidé schopní. Líbil se mi i solný důl ve Věličce. Bylo neuvěřitelné vidět, co se dá tak hluboko pod zemí vytvořit.

Zoltán Hogya, S2F

 

První památka, kterou jsme měli možnost navštívit, byl tábor Osvětim. Následně prohlídka pokračovala v druhém táboře - Osvětim II Birkenau. Již v minulých letech jsem navštívil koncentrační tábory, ale tento byl jistě ze všech nejhorší. Některým informacím, které nám průvodce sdělil, ještě stále nemohu uvěřit.

David Benda, S3B

nahoru