Přepnout na navigaci

Jaderná maturita 2017

Jak "zaútočit" na jadernou elektrárnu?

To byl oříšek, který měla nedávno v Dukovanech rozlousknout naše speciální jednotka z L3A. Bylo nás pět (3 kluci a 2 holky). K získání informací o elektrárně jsme zneužili programu určeného pro třeťáky, který nese název Jaderná maturita. Informace jsme proto měli zdarma a přímo od místních zaměstnanců, přitom jsme ale nevzbudili sebemenší podezření. V rámci programu se nám podařilo prozkoumat strategická místa areálu – jídelnu, kryt, strojovnu, trenažér, sklad vyhořelého paliva a další. Náš špičkový odborník, Vojtěch Vyplel, získal cenu za nejlepšího jaderného maturanta roku 2017.

Nad rámec naší pracovní náplně jsme začali se sledováním ředitele elektrárny, nemuseli jsme po něm pátrat, přišel nám sám předat ceny. Závěr naší mise je slibný. Útok se provede vzducholodí. Bohužel se vyskytly spekulace o možném úniku informací o našem plánu, ale vedení elektrárny jim nevěnuje pozornost.

Gratulujeme a doufáme, že vedení školy je s výsledky naší práce spokojeno. V Dukovanech se nám moc líbilo a už se těšíme, až naše škola převezme vládu nad elektrárnou a stane se tak zářivým příkladem ostatním školám a její absolventi budou zářit všude, kam je cesty jejich životů přivedou.

nahoru