Soutěž MÁŠ NA TO 2019

Moravské kolo – FINÁLE

Dne 10.10.2019 proběhlo moravské finále soutěže MÁŠ NA TO v areálu SKP Kometa Brno pod záštitou Policejního prezidenta ČR, hejtmana JmK, Krajského ředitelství policie Jmk, Sportovního klubu policie Kometa a ředitele divize Morava Zdravotní pojišťovny MV ČR soutěž smíšených tříčlenných týmů studentů středních škol Jihomoravského kraje, kraje Vysočina a Olomouckého kraje.

Své fyzické a inteligenční schopnosti poměřilo 14 týmů ze 13 středních škol. Náš tým ve složení Vendula Poláčková, Karel Kvasnička a Vojtěch Chasák skončil na solidním 6. místě. První místo obhájila z loňského roku Střední zdravotnická škola Hranice, na druhém místě se umístili studenti Gymnázia Židlochovice a třetí pak studenti z Vyšší policejní školy a Střední policejní školy MV v Holešově.

Za zmínku k přečtení stojí děkovný dopis (*.pdf, 87 kB) od Krajského ředitelství Policie JmK. Fotky najdete ve fotogalerii.

Tímto děkujeme žákům naší školy za vzornou reprezentaci a gratulujeme k velmi dobrému výsledku!

Krajské kolo

Soutěž MÁŠ NA TO pořádá policie České republiky a proběhla 24.09.2019 ve sportovním zařízení PČR v Brně na Riviéře za účasti 38 smíšených družstev ze škol brněnských a z okolí. Má ukázat jak je náročné splnit podmínky přijetí k policii.

Družstva naší školy začala fyzickými testy: člunkovým během, kliky na počet, celostní fyzickým testem a během na 1 km. S náročností testů se vypořádali naši jedinci vcelku dobře a poté absolvovali testy autoškoly na kategorii A1. I zde se našim, hlavně starším studentům dařilo.

Posledním testem bylo plnění kolektivního úkolu, což se v případě našich družstev moc nepovedlo.

Při závěrečném vyhlašování výsledků se ukázalo, že naši borci byli dobře připraveni. Družstvo 4 ve složení Kateřina Penčáková, Karel Kvasnička a Vojtěch Chasák skončilo na 2. místě a postupuje do finále. V jednotlivcích byl nejlepším studentem vyhlášen Karel Kvasnička z S4B! Exceloval ve člunkovém běhu, takový čas rozhodčí opravdu dlouho neviděli a v klicích, a také test z dopravy měl bez chyby na plný počet bodů.

Po ukončení samotné soutěže všichni shlédli ukázky modelových situací, jako jsou – zadržení ozbrojeného pachatele speciální jednotkou, zadržení pomocí psa, trénink policejních koní. Dále mohli všichni vyzkoušet poskytnutí první pomoc – oživování srdeční masáží a také jaký pocit zažijete při otočení auta o 360 stupňů přes střechu.

Po celou dobu měla družstva svého průvodce, který koordinoval činnost v souladu s časovým rozpisem. Během celé akce bylo k dispozici občerstvení, včetně oběda a dostatek pití.

Fotky najdete ve fotogalerii.

Tímto děkujeme žákům naší školy za vzornou reprezentaci a gratulujeme k výborným výsledkům a budeme držet palce ve finále!