Přepnout na navigaci

Soutěž T-PROFI finále 2017

V krásném prostředí hotelu Aquapalace Praha Čestlice proběhlo 27.04.2017 v Praze finále soutěže pořádané Hospodářskou komorou ČR Talenty pro firmy T-PROFI, za účasti 14 týmů z celé ČR, vítězů krajských kol. Unikátní na této soutěži je složení týmu: kapitánem odborník z praxe, dále tým tvoří pedagog střední školy, 3 žáci 2. ročníků střední školy a 3 žáci 5. třídy základní školy. Více informací o soutěži najdete na stránkách Hospodářské komory ČR.

Hodnotí se nejen výsledek, ale celý průběh montáže, souhra týmu, rozdělení úkolů, aktivní zapojení všech členů a v našem případě opět jistě vysoce hodnocený pozitivní přístup a dobrá nálada. Díky výbornému vedení týmu a spolupráci všech členů jsem vybojovali krásné 3. místo.

V celostátním kole v Praze, kde jsme reprezentovali nejen naši školu, ale i Jihomoravský kraj, tým pod hlavičkou firmy SOLIDVISION vedl opět pan Pavel Steininger, za naši školu se pedagogického vedení ujal Ing. Jaroslav Nesvadba, dále tým tvořili žáci třídy S2E Martin Kousal, Libor Luskač a David Sehnal a žáci 5. třídy tentokrát ze ZŠ Křídlovická Brno: Štěpán Horák, Tomáš Kudláček a Dominik Buček.

Cílem soutěže bylo postavit a zprovoznit zařízení na bázi polytechnické stavebnice (Merkur) a to dle zadání a instrukcí, které obdrželi všichni až na místě – dopravníkový pás.

Gratulujeme k výbornému výsledku a děkujeme všem členům týmu, především panu Steiningerovi a Ing. Nesvadbovi za vedení týmu, žákům naší školy za vzornou reprezentaci, klukům ze ZŠ Křídlovická za úžasné nadšení a nasazení, a také mamince – paní Ing. Horákové za pomoc při zajištění dopravy a milou společnost.

Více fotek najdete ve FOTOGALERII nebo reportáž z 27.04.2017 na kanále Déčko :D České televize.

  

Dne 09.02.2017 proběhlo krajské kolo odborné soutěže pořádané Hospodářskou komorou ČR Talenty pro firmy T-PROFI, kde družstvo naší školy zvítězilo. Soutěž se konala na SŠ informatiky na Čichnove v Brně, kde soutěžilo družstvo žáků domácí školy a dále tým SŠ automobilní Brno, SŠ Slavkov u Brna a naší školy.

Cílem bylo postavit a zprovoznit zařízení na bázi polytechnické stavebnice (Merkur) a to dle zadání a instrukcí, které obdrželi všichni až na místě: v tomto případě funkční tiskárna. Unikátní na této soutěži je složení týmu: kapitánem odborník z praxe, pedagog školy, 3 žáci střední školy a 3 žáci 5. třídy základní školy. Více informací o soutěži najdete na stránkách Hospodářské komory ČR. Hodnotí se nejen výsledek, ale celý průběh montáže, souhra týmu, rozdělení úkolů, aktivní zapojení všech členů a v našem případě jistě vysoce hodnocený pozitivní přístup a dobrá nálada.

V našem týmu byl kapitánem: pan Pavel Steininger z firmy SolidVision, pedagog: Ing. Jaroslav Nesvadba, naši žáci: Martin Kousal a Jindřich Liber (S2E) a Renata Zemanová (L3A) a za ZŠ žáci 4.A ze ZŠ Kotlářská: Štěpán Černoch, Matěj Bár a Alexandra Malíková.

Naši žáci opět prokázali, že se opravdu konkurence nemusí bát, malí byli také moc šikovní a to se především snažili co nejvíce věcí odkoukat. Všem členům děkujeme za vzornou reprezentaci školy, velké podělování za vedení týmu patří panu Steiningerovi.

Po vítězství v krajském kole bude nástedovat celorepublikové finále, kde se sejdou vítězná družstva z každého kraje. Náš tým bude tedy reprezentovat nejen naši školu, ale i Jihomoravský kraj. Takže Praha, duben 2017 – budeme se těšit na další úspěch.

nahoru