Přepnout na navigaci

Den s řemeslem a uměním

DEN S ŘEMESLEM A UMĚNÍM

Výtvarný ateliér naší školy pořádá pro všechny děti základních škol DEN S ŘEMESLEM A UMĚNÍM, který se letos bude konat v pátek 20.10.2023 od 13:00 do 18:00.

Můžete si prohlédnout a sami vyzkoušet práci v zlatnické a rytecké dílně, ve slévárně, v kovárně, v zámečnické dílně, pro všechny děti tu bude připravená výtvarná dílna, soutěže a řada dalších překvapení. Přijďte si vyzkoušet, co jste si ještě nevyzkoušeli! K vidění bude ukázka práce a výrobky uměleckých kovářů, odlévačů a rytců, výstava výtvarných prací žáků SPŠ a VOŠ, studijního oboru: Výtvarné zpracování kovů a drahých kamenů. Další informace najdete na www.sokolska.cz a www.kovoveumeni.com. Naše škola letos má již 138. výročí svého založení, sídlí v krásné secesní budově, která je sama o sobě doslova uměleckým dílem.  Srdečně zveme všechny dětí základních škol s rodiči a prarodiči, přijďte se podívat!   

 

Výtvarná soutěž

Výtvarný atelier SPŠ a VOŠ Brno, Sokolská, příspěvková organizace pořádá 12. ročník výtvarné soutěže pro žáky II. stupně základních škol, letos na téma "KRAJINOU". V rámci akce DEN S ŘEMESLEM A UMĚNÍM proběhne v 16:00 slavnostní vyhlášení výsledků soutěže.

Dovolujeme si Vás také pozvat na výstavu prací studentů naší školy oboru Výtvarné zpracování kovů a drahých kamenů s názvem ERA S KOVEM v krásném prostřední funkcionalistické kavárny ERA, Zemědělská 30, Brno. Výstava bude probíhat od 08.09. do 27.10.2023.   

nahoru