Přepnout na navigaci

ISIC

Školní rok 2020/2021

Z mimořádných vládních a epidemiologických opatřeních momentálně není možné u vydavatele Ing. Ryšavého provádět objednávky ISIC karet a revalidačních známek! O znovuobjednávání budete informováni formou zprávy v systému EDUPAGE.

 

Naše škola umožňuje svým studentům si zařídit mezinárodní studentský průkaz ISIC. Tento průkaz je především identifikačním dokladem, který potvrzuje studium na naší škole, ale rovněž funguje jako mezinárodně uznávaný doklad studenta, akceptovaný ve 130 zemích světa (včetně všech členských zemí EU), a také jako karta využitelná pro zhruba 2 000 různých slev a výhod v ČR. ISIC je také neocenitelnou pomůckou při cestování – v zahraničí bude ISIC uznán na více než 125 tisících místech.

Veškeré slevy díky ISIC kartě najdete na http://www.isic.cz/slevy/.

ISIC karta může také sloužit k identifikaci do školního docházkového systému, pro stravování a ke kopírování na tiskárně místo čipu.

 

Prokázání slevy na dopravném

Od 01.09.2018 lze jako jeden z několika možných identifikačních dokladů/formulářů uplatnit ISIC kartu pro 75% slevu na jízdném a dopravě. Více informací naleznete na https://www.idsjmk.cz/cenik/zakovske.pdf.

AKTIVACI slevy na jízdném lze také provádět samostatně na https://www.brnoid.cz/cs/.

 

STUDENTI 15 AŽ 18 LET

V RÁMCI BRNA

 • Prokázání slevy: průkazka IDS JMK, platná ISIC karta nebo platný občanský průkaz
 • Platnost slevy: školní rok od 01.09.20xx do 31.08.20xx+1

BRNO + OKOLÍ (MIMOBRNĚNŠTÍ)

 • Prokázání slevy: průkazka IDS JMK, platná ISIC karta nebo platný občanský průkaz
 • Platnost slevy: školní rok od 01.09.20xx do 31.08.20xx+1

 

STUDENTI 18 AŽ 26 LET

Validační známka má oficiální platnost 9/20xx až 12/20xx+1 mimo DPMB, platnost pro DPMB je 9/20xx až 6/20xx+1 nebo 8/20xx+1 podle dojíždějícího!!!

Proto validační známky budou objednávány žáky během června až srpna školního roku 2019/2020 a nalepovány nejdříve první týden v září nového školního roku 2020/2021!

V RÁMCI BRNA

 • Prokázání slevy: průkazka IDS JMK, platná ISIC karta
 • Platnost slevy: školní rok od 01.09.20xx do 31.08.20xx+1

BRNO + OKOLÍ (MIMOBRNĚNŠTÍ)

 • Prokázání slevy: průkazka IDS JMK, platná ISIC karta nebo platný žákovský průkaz (od školního roku 2020/2021 se zruší)
 • Platnost slevy: školní rok od 01.09.20xx do 30.06.20xx+1

 

Úřední hodiny pro objednávání/vydávání ISIC karet a validačních známek platné v září 2020

DenMístnostHodina
-
- -

 

Termíny objednávání ISIC karet, validačních známek a duplikátů

Typ požadavkuČasové období objednávky
ISIC karta -
Validační známka -
Duplikát -

Objednávka se provádí vždy poslední den časového období a nebude brán zřetel v jiné než uvedené termíny!

Týká se hlavně opozdilců, kteří chtějí během letních prázdnin slevy na jízdném nebo výhodnější mobilní tarif u telefonních operátorů!!!

 

ISIC karta

Pro pořízení ISIC karty je potřeba:

 1. Vyplnit papírovou žádost o novou ISIC kartu, která Vám byla vydána třídním učitelem v září na třídnické hodině 1. ročníku nebo si ji můžete vyzvednout u vydavatele na škole.
 2. Elektronickou fotografii poslat vydavateli na školní email lukas.rysavy@sokolska.cz. Na fotografii musí být vidět jasně obličej (vyfotit ve stylu „na občanský průkaz“ nebo vyfotit mobilním telefonem proti bílé či jiné světlé jednobarevné zdi za dostatečného světla, bez stínů a tmavých míst). Kvalita skenované fotografie musí být minimálně 300 DPI. Název souboru bude ve tvaru Prijmeni_Jmeno_Trida.
 3. Zaplatit 290 Kč za prvotní pořízení průkazu. Začátkem září tuto hotovost přijímá třídní učitel 1. ročníku, v průběhu školního roku akceptuje vydavatel.

Platnost nové ISIC karty je od září 2020 do konce měsíce prosinec 2021. Výběr žádostí, fotografií a hotovosti bude probíhat začátkem školního roku hlavně pro 1. ročníky, tj. od 02.09. do 14.09.2020. Poté bude provedena hromadná objednávka ISIC karet. O jejím doručení budete informování na základě komunikace ve školním systému EduPage a třídním učitelem 1. ročníku. Ostatní z vyšších ročníků si ji mohou objednat také ve výše uvedených termínech v tabulce.

Informace o ISIC kartě najde na http://www.isic.cz/prukazy/prukaz-isic/.

 

Validační známka

Pro pořízení validační známky (prodloužení platnosti ISIC karty) je potřeba:

 1. Prokázat se ISIC kartou u vydavatele.
 2. Zaplatit 180 Kč za nálepku na průkaz.

Platnost validační známky je od září 2020 do konce měsíce prosinec 2021. Výběr hotovosti bude probíhat ve výše uvedených termínech v tabulce. Poté bude provedena hromadná objednávka validačních známek. Známky nebudou objednány předem, ale až po zaplacení zájemci! O jejím doručení budete informování na základě komunikace ve školním systému EduPage. Ostatní si ji mohou objednat také ve výše uvedených termínech v tabulce.

 

Duplikát ISIC karty

Duplikát se vyřizuje v případě:

 • selháním čipu nezničené karty během roku (posoudí vydavatel) a posláním nefunkční karty výrobci a cena je 0 Kč,
 • ztráty nebo zničení karty a cena činí 110 Kč,
 • poskytnutí špatných údajů a její změna stojí 50 Kč,
 • nefunkčního čipu, kdy se ISIC karta posílá zpět výrobci, který zdarma vyrobí a odešle kartu novou.


Vydavatel ISIC karet a validačních známek

V případě nejasností nebo poskytnutí podrobnějších informací se obracejte na vydavatele karet Ing. Lukáš Ryšavý, kabinet 221.

nahoru